BAŞKANI TANIYALIM
    GURBET ALTAY

 

Aslen Zonguldaklı olan Gurbet Altay, Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesinde eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mühendislik fakültesi mezunu ve uzun yıllar birçok firmada üst düzey yöneticilik yaptı.2009 yılından itibaren şirketlerde yönetim danışmanlığı ve eğitim danışmanlığı yapmaya başladı.

 

Çalıştığı kurumlarda koordinasyon görevinin yanı sıra sosyal projelerde liderlik etmiştir.?Eğitim kalpte başlar ?  prensibiyle görev yapmakta olup, çalışanların sadakatinin müşteri sadakatini getireceğinin dolayısıyla firmaların sürekliliğini sağlayacağını bu konuda hem müşterinin hem de çalışanlarının kalbine girilmesi konusunda eğitimler vermiş ve hala devam etmektedir.

           

Çalışanların şirkete bağlılığı, müşterinin memnuniyeti, müşterinin tanınması, sadakati, zaman yönetimi, İletişim?in PİN kodları, motivasyon ve günümüzde sosyal projeler nasıl olmalı, nasıl yapılmalıdır konularında eğitimler vermekte olup aynı zamanda İŞKUR perakende eğitmeni, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Genel Danışmanı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İletişim Eğitmeni ve Başbakanlık Ulusal Gençlik koçudur.

Yaptığı radyo programlarında sektörel gelişimleri ve firmaların analizlerini yaparak tüketici bilinçlendirilmesinde destek verdiğinden dolayı da radyocular birlikleri tarafından yılın eğitimcisi seçilmiştir.

 

Halen çeşitli radyolarda ve televizyonlarda perakende, ekonomi, sektör ve tüketici programları yapmakta olup, Perakende Yasası komisyon üyesi,10.beş yıllık Kalınma Planları komisyon üyesi, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Proje danışmanı, Dünya Çocuk Platformu, TOBB Perakende Meclisi Üyesi, Türkiye Bilişim Derneği Komisyon üyeliği, Türkiye Perakendeciler Federasyonu Genel Koordinatörlüğü gibi birçok sivil toplum kuruluşlarında halen görev yapmaktadır. Yaptığı seminerler ve programlarla ilgili birçok tüketici ödülü, Verimlilik Ödülü almış, Sosyal İnovasyon Ödülü ve çevreye duyarlılığından dolayı Altın Çam Ödülüne layık görülmüştür.

 

Çeşitli firmalara eğitmen ve danışman olarak hizmet eden Gurbet Altay, gelirini çocuk esirgeme kurumuna bağışladığı bir şiir albümü, birçok sektörel dergilerde ve internet sitelerinde yazıları yayınlanmakta olup İstanbul Üniversitesi öğretim görevlisi, YURTKUR eğitmenliği, İstanbul Adliyesi Bilirkişiliği ve uzun yıllar Türkiye Perakende Federasyonu Genel Koordinatörü, Genel Danışmanı olarak görev yapmıştır.